Kauden 2018 palkitut

4.10.2018

Päättäjäisissä joukkueiden valmentajat jakoivat pokaalit oman joukkueensa palkituille saatesanojen kera.

Kauden 2018 palkitut

Johtokunta palkitsi seuraavat henkilöt:

  • Vuoden valmentaja Joni Rissanen (miesten suomensarjan joukkue)
  • Vuoden seurahenkilö Jussi Penttilä, kioskivastaava
  • Vuoden tuomari Tiia Lahtinen
  • Vuoden tuomaritulokas Eeli Levanen

Suomipesis Oy palkitsi parhaan A-pojan palkinnolla Samppa Mielosen. 

Joukkueiden palkitut:

  • Miesten suomensarja
    • Vuoden sisäpelaaja Jaakko Kuoppa
    • Vuoden tehopelaaja Samppa Mielonen
    • Vuoden etenijä Ville Pesu
  • Naisten suomensarja
    • Vuoden sisäpelaaja Julia Pasanen
    • Vuoden ulkopelaaja Maiju Heinonen
    • Vuoden tulokas Susa Ajakainen
  • Naisten maakuntasarja
    • Vuoden sisäpelaaja Maria Olsamo
    • Vuoden ulkopelaaja Nanette Juntto
    • Vuoden asennepelaaja Susa Ajakainen
  • B-tytöt
    • Vuoden sisäpelaaja Mimmi Snicker
    • Vuoden ulkopelaaja Julia Pasanen
    • Vuoden kehittyjä Sara Ajakainen
  • C-pojat kilpasarja
    • Vuoden sisäpelaaja Ilari Hirvonen
    • Vuoden ulkopelaaja Eemeli Laine
    • Vuoden ahkerin treenaaja Joonas Rantanen
  • C-pojat pelisarja
    • Vuoden kehittynein pelaaja Aleksi Suhonen
    • Tsempparipalkinto Oliver Mäntynen
    • Vuoden ahkerin treenaaja Aaro Talka
  • C-tytöt
    • Vuoden taistelija Taru Viinikanoja
    • Vuoden varma suorittaja Wilma Parikka
    • Vuoden kehittyjä Anna Aulasmaa
  • D-pojat kilpasarja
    • Vuoden taistelija Roni Rämä
    • Vuoden sisäpelaaja Simo Flink
    • Vuoden kehittyjä Toni Koskinen
  • D-pojat pelisarja
    • Vuoden luottopelaaja Olli Mäkelä
    • Vuoden kehittyjä Daniel Rask
    • Vuoden tulokas Niko Riekkinen
  • D-tytöt
    • Kauden pelaaja Veera Hynynen
    • Kauden kehittyjä Oona Paaso
    • Kauden ahkerin treenaaja Nella Myöhänen
  • E-pojat
    • Joukkueelle arvokkain pelaaja Luka Laaksonen
    • Vuoden sisäpelaaja Otto Vanhamäki
    • Vuoden kehittyjä Patric Korhonen
  • E/F-tytöt 
    • Vuoden luottopelaaja Vilja Hautaniemi
    • Vuoden kehittyjä Eerika Laine
    • Vuoden ahkerin treenaaja Hilda Laaksonen
  • F-pojat
    • Vuoden sisäpelaaja Riiko Koski
    • Vuoden ulkopelaaja Niko Halme
    • Vuoden kehittyjä Niklas Niemi
  • G-juniorit
    • Vuoden sisäpelaaja Venla Vanhamäki
    • Vuoden ulkopelaaja Aapo Sahamies
    • Vuoden kehittyjä Onni Kuoppa
  • Pirates
    • Vuoden lyöjä Ville Linnola
    • Vuoden syöttäjä Akio Huovinen
    • Vuoden tulokas Simo Kokko

Onnea kaikille palkituille!

Kiitos kaikille kauden toteutumiseen osallistuneille!